Seri Katiller
Seri Katiller

Genellikle haberlerde gördüğümüz zaman hep Amerika’da olan seri katil cinayetlerinden sonra, acaba bizim ülkemizde de Türk seri katil var mıdır? Diye soran birçok kişinin okuduğu zaman şaşıracağı seri katiller, ülkemizde de bolca bulunmaktadır. Çoğu kısa sürede yakalanan acemi seri katillerin dışında halen yakalanmamış 40 civarında seri katil olduğu söyleniyor. Ülkemizde gündeme konu olmuş seri katillere bakacak olursak,

Bebek Yüzlü Katil!

Ali Kaya adındaki seri katil, 1997 yılında ilk cinayetini işledi. Amcasını öldüren seri katil, aldığı 5 yıllık hapis cezası sırasında bir sorun çıkartmayarak cezasını çekti. Seriye bağlaması ise bundan sonra ki dönemde gerçekleşti. Annesine tecavüz şişli vip escort eden Zeynel Abidin Gümüş adlı kişiyi soğukkanlı bir şekilde öldüren Ali Kaya, 2004 yılına kadar 6 kişiyi daha öldürdü. Ceza evine girdiği zamanlarda aldığı ruh sağlığı raporları ile ceza evinde uzun bir süre kalmamıştır.

Bebek Yüzlü Katil
Bebek Yüzlü Katil

Baltalı Katil [Artvin Canavarı]

Türkiye’nin en karanlık ve en psikopat yapıya sahip katillerinden biri de Adnan Çolak idi. 1992 ile 1995 yılları arasında tam 11 cinayet işleyen seri katil, mahkeme de yaptığı savunmada öldürdüğüm kişilerin yaşları 65 ile 95 arasında değişiyordu. Bu kişiler zaten yaşadıkları kadar yaşamışlar. Onlar kısmetimizi kapatıyor olabilirler. Ben onları öldürerek toplumu rahatlatıyorum diyerek nasıl bir ruh yapısına sahip olduğunu gösteriyordu. Yargılamanın sonucunda 112 yıl hapis cezası aldı.

Adnan Çolak
Adnan Çolak

Tornavidalı Katil

Türkiye’nin en çok cinayet işleyen seri katili, Tornavidalı Katil olarak bilinen Yavuz Yapıcıoğlu’dur. Mahkemede 18 kişinin öldürülmesinden yargılansa dahi yapılan araştırma ve tahminlere göre işlediği cinayet sayısı 43 tanedir. Yargılandığı mahkeme sonucunda 74 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tonavidalı Katil
Tonavidalı Katil

İnsan Avcısı

Hamdi Kayapınar, 1998 ile 2001 arasında işlediği cinayetler ile ülkenin gündemine oturdu. 22 yaşındayken öz kardeşini boğup öldürerek ilk cinayetini işleyen seri katil, ilk cinayetin ardından 6 cinayet daha işledi. Yakalandığı zaman ise, başka bir seri katil olan Seyit Ahmet Demirci ile iddiaya girdim. Bu cinayetler sonucunda iddiayı kazandım diyerek herkesi şok etmişti.

Hamdı Kayapınar
Hamdı Kayapınar