Özel tasarlanmış bir yalan makinesiyle açıklamaları uzmanlarca analiz edilen ve UFO gördüklerini dile getiren Apollo 11, Apollo 14, Apollo 15 ve Gemini 5’in astronotlarının gerçeği belirttikleri anlaşıldı. Yalan makinesiyle çözümlemesi yapılan NASA astronotları içerisinden Buzz Aldrin’in yanı sıra Al Worden, Gordon Cooper ve Edgar Mitchell gibi öenmli isimler de yer alıyor.

“Uzayda görebileceğimiz kadar yakınlıkta bir şey ile karşılaştık. Şekli, “L” harfini andırıyordu.Kesinlikle bir şey gördüm fakat mantıklı tarafım gördüğümü anlatamıyor” açıklamalarıyla şok etkisi yaratan, Ay’a ikinci defa ayak basan kişi olarak bildiğimiz NASA’nın Apollo 11 astronotlarından Buzz Aldrin’e ait bu açıklamaları, özel bir araştırmacı grubu yeni tasarlanmış bir yalan makinesi ile teste tuttu. Test sonrasında ilk açıklamalarını düzeltir nitelikte, “Gördüğüm şey UFO değildi” diye söylese de Buzz Aldrin’in ilk sözleri UFO’ların varlığına inananların en mühim kanıtı olmuştu.

Neil Armstrong (Solda), Michael Collins (Ortada), Buzz Aldrin (Sağda)

Buzz Aldrin’in ilk vermiş olduğu açıklamalara ait test yalan detektöründen başarıyla geçti ve Aldrin’in UFO gözlemiyle ilgili gerçekleştirmiş olduğu açıklamaları yaparken doğru söylediği kanaatine varıldı.

Aynı teste sokulan öteki astronotlar ise Apollo 14 astronotu Edgar Mitchell, Apollo 15 pilotu Allfred Worden ve Gemini 5 görevinde yer edinen Gordon Cooper idi. Buzz Aldrin, Al Worden, Gordon Cooper ve Edgar Mitchell. Bu adların kimisi artık aramızda olmasa da bir dönem gerçekleştirmiş oldukları uzay yolculukları esnasında UFO gördüklerini ve dünya dışı yaşamın gerçek olduğuna inandıklarını söylemişlerdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz hafta meydana getirilen bilimsel bir çalışma, evrende yalnız olmadığımızı belirten astronotların yalan söylemediği gerçeğini ortaya koydu. ABD’nin Ohio eyaletindeki BioAcoustic Biology Enstitüsü tarafınca meydana getirilen çalışmada, içlerinde Ay’a da yolculuk yapan astronotların sesleri çözümleme edildi.

Oldukça özel bir teknolojiyle meydana getirilen çözümlemenin sonucunda adı geçen astronotların açıklamalarında doğru söyledikleri anlaşıldı.

Apollo 14’te vazife icra eden Mitchell birkaç defa UFO gözlemlediğini, Cooper’ın ise bir UFO grubu tarafından takip edildiğini söylemişti.