Dropa Irkı
Dropa Irkı

İnsan Irkı mı? Maymunlar mı?

Tarih 1938 yılını gösterdiğinde Çin ve Tibet arasında bulunan Bayankara – Ula dağlarında büyük bir gizem keşfedildi. Çinli profesör, Chi Pu Pei ve beraberinde bulunan bir grup arkeolog yaptıkları keşifler sırasında bir mağara içerisinde düzgün bir şekilde birbirine bağlanmış mezar koleksiyonları ve müthiş bir düzen ile birbirine bağlanan mağara sistemini keşfettiler. Mezarların içinde normal insan vücudundan farklı boyutlarda kemik yapıları buldukları zaman yeni bir maymun türü keşfettiklerini düşündüler.

Yalnız bir sorun vardı. Bunlar maymun iskeletleri ise neden gömüldüler. Maymunlar öldüğü zaman gömülme işlemi olmadığı için farklı bir insan ırkı olduğunu düşündüler. İskeletlerin bazılarında yükseklik 5 metreye kadar ulaşıyor ve geniş ve gelişmemiş bir kafa tası yapısına sahiptiler.

Dropa Taşlarının Keşfi

Arkeolog ekibi bu iskeletleri incelerken yanlışlıkla tozlar arasına gömülmüş büyük, yuvarlak bir taş diske takılan bir arkeolog büyük bir sırrın ortaya çıkmasına sebep oldu. Ortasında delik bulunan ince ve spiral bir yapıya sahip olan bu taşlar, plak disklerine oldukça benziyordu. Diskler incelendiğinde üzerine yazılmış küçük ve düzenli bir yazı sistemi olduğunu gördüler.

Üzerinde uzay tasvirleri bulunan, bir çeşit kayıt yöntemi olarak düşündükleri bu taşlardan yapılan kazı sonucunda tam tamına 716 adet tespit edildi. Yapılan karbon testleri sonucuna bu taşların yaşı, inceleyen bilim adamlarını şok etti. Taşların yaşı 10.000 ile 12.000 yıl arasında bir yaşa sahipti. Her taş disk, 7,7 cm ve 3/4 inç (2 cm) kalınlığında idi. Yapılan tüm çalışmalar sonucunda taşların şifresi çözülememişti. Bunun üzerine müzeye konulmuştu bu taşlar.

Dropa Taşları
Dropa Taşları

Taşların Sırrı Ortaya Çıkıyor

Aradan geçen 20 yıl sonrasında müzede unutulmaya yüz tutan bu taşları bulan başka bir çinli bilim adamı taşları incelemeye başladı. Yaptığı çalışmalar sonrasında taşların şifresini çözmeyi başarmıştı.

Taşların şifreleri çözüldükçe ortaya ilginç gizemler çıkıyordu. Bu taşların binlerce yıl önce Himalaya dağları çevresine düşen bir uzay gemisinden kaldığı ortaya çıkıyordu. Disklerde, gelen uzaylı ırkın adının Dropa olduğu yazıyordu. Gelen bu Dropa ırkı, buldukları mağara yerleştikten sonra Jam adı verilen yerel bir kabile tarafından katliama uğradıkları taş plaklara kayıt edilmiş.

Bu olay hakkında birçok teori ortaya atılmaktadır. Kimileri varlıklarına inanırken, kimileri bu olayın tamamen uydurmaca bir ürün olduğunu iddia ettiler. Sonuç olarak ne olursa olsun, varsa böyle bir gerçeklik, 51.bölge, uzaylılar hakkında bilgileri gizleyen kişiler tarafından gizleniyor olabileceği gerçeğidir.