Vatikan’da  şeytan çıkarıcı baş rahip olarak görev yapan Peder Cesare, yoga yapmanın ve Harry Potter gibi gizli güçleri konu alan kitapların okunmasının, insanların şeytani güçler tarafından ele geçirilmesine neden olduğunu iddia etti.

Vatikan’ın şeytan çıkarma (exorcism) bölümünün yeni baş rahibi Peder Cesare, görevi devraldıktan sonra şimşekleri üzerine çekti. Ele geçirilme konusunda halka açıklama yapan Peder Cesare, tüm dünya üzerinde ele geçirilme vakalarının hiç olmadığı kadar yüksek seviyede olduğunu ve artık alarm düzeyine geçilmesi gerektiğini söyledi.

Peder Cesare, şeytani vakaların bu şekilde hızlı yayılmasının nedenini, Yoga gibi akımlar ve şeytani ögelerle barınmış, içlerinde kara büyülerin konu alındığı Harry Potter gibi kitapların yaygınlaşması olarak gösterdi.

Harry Potter ve diğer fantastik romanların televizyonda yaygınlaşmasının, gençlerin büyülere merak sarmasını ve büyü yapmayı öğrenmek için birtakım tehlikeli aktivitelere girmesi konusunda cesaret verdiğini söyleyen rahip; “True Blood ve diğer vampirli yapımlarda sık sık şeytani karakterlerin kullanıldığını, dinler tarafından sakıncalı gözüken ve yasaklanan kan içme gibi ayinlerin çekici gösterildiği ve bu nedenle gençlerin bilinçaltlarında gizli güçlere yönelik kapıların açıldığı” konusunun da üstünü çizdi.

Yoga, kökleri nedeniyle Hindu tanrılarına ibadet biçimidir ve yoga esnasında girilen pozisyonlar, Hinduizm’e inananlar için tanrılarına saygılarını sunma biçimidir. Yoga sırasında vücut ruhsal aleme kendisini açar ve savunmasız hale gelir. Eğer yogayı yapan kişi bu konunun farkında değilse (ki günümüzde büyük çoğunluk farkında değil) yoga sırasında vücudun savunmasız oluşunu kullacak olan kötü ruhlar tarafından ele geçirilebilirsiniz.

Yoga gibi akımların ve şeytani ögelerle donanmış TV yapımlarının, birtakım kötü güçlere hizmet etmek için kasıtlı olarak yaygınlaştırıldığını söyleyen peder; “herkesi bu konularda dikkatli olmaya davet ediyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

3 YORUM

  1. Yoga yapıyorum ve saçma buldum. Yoga bir spordur. Zihninizi ve bedeninizi rahatlatır. Vücudun tüm kaslarını uyararak rahatlama sağlar. Peder güzel sallamış. Yoga gibi rahatlatıcı bir spor sırf Hindu kökenli olduğu için karalanmaya çalışılıyor. Bizde de var bu peder gibileri…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.