Kendi katilini bulmak için Dünya'ya tekrar gelen Titu

Reenkarnasyon basit bir anlatım ile öldükten sonra başka bir bedende hayata tekrar gelmek. Titu’nun bu garip hikayesinde ise bu durum biraz daha farklı çünkü Titu bu hayata tekrardan gelme sebebi kendi katilini bulmak. İlk bakışta biraz karışık gelsede Titu’nun hikayesi reenkarnasyonun en somut örneklerinden biri. Bu yazımızda Titu’nun garip hikayesine biraz daha yakından bakacağız.

Titu henüz 2.5 yaşındayken ailesine başka bir şehirde olan anılarını anlatmaya başlar. Henüz 2.5 yaşında bir anısı olmayacağını düşünürsek bir hayli ürkütücü. 2.5 yaşında bir çocuğun bir anı anlatacak kadar bilgi birikimi olması mümkün değildir. Anlattıkları şeylerden kısaca bahsedecek olursak; Titu ailesine, önceki hayatında bir radyo dükkanında çalıştığını ve Uma isimli bir kadınla evli,2 çocuğu olduğunu söyler. Bu detaylar ailenin pek ilgisini çekmez fakat Titu öyle bir şey söylemiştir ki aile bir hayli ürkmüştür ; “Silah ile vuruldum ve cesedim nehre atıldı” 

Aile öylesine ürkmüştür ki bilgilerin doğruluğundan şüphelenmeye başlamıştır. Olayı araştırması için Titu’nun abisini Agra şehrine yollar. Bu süreç içinde işler iyice çığrından çıkacaktır. Abisi ilk olarak Titu’nun radyo dükkanını bulmaya çalışır. Araştırmalarını en mümküne indirgeyen abi en sonunda Suresh isimli bir radyo dükkanı ile iletişime geçer, hazır olun radyonun sahibi Uma isimli 2 çocuk annesi dul bir kadındır!

Olayları Uma’ya anlatır Titu’nun abisi, Uma hemen Titu’yu görmek ister. Titu hemen Agra şehrine gelir. Uma’yı ve iki çocuğunu gören Titu çocuklarını oracıkta tanıyı verir. Titu radyo dükkanını görmek ister, dükkana girdiğinde Uma’nın yaptığı ufak değişiklikleri bile fark eder. Titu Uma’ya gittikleri panayırlardan, bahçeye gömdükleri altınlardan sadece ikisinin bileceği şeylerden bahsetmiştir.

Olay Hindistan sınırlarını aşarak Dünya basınına yansımıştır. Titu eski hayatında ki otopsi verilerine göre kurşun sağ şakağından girip sol tarafından çıkmıştır. Bu verileri göz önünde bulundurarak canlı yayında Titu’nun saçları kazınır. Canlı yayına katılanlar şok olmuşlardır. Titu’nun kafasında sağlı sollu iki yara izi vardır. Dünya basınınında ilgisini çeken bu olayın tekrar gündeme gelmesi bu canlı yayın ile perçinlenmiştir.

Titu’nun saç kesimi esnasında ortaya çıkan yara izleri

Basının da baskıları sonuç vermiştir ve savcılar göreve çağırılmıştır. Savcılar Titu’nun verdiği bilgiler ışığında davayı aydınlatmayı başarmışlardır. Cinayeti işleyen şahıs itiraf etmiştir ve olay çözülmüştür.

Hikaye oldukça garip. Reenkarnasyonun bu örneği yıllar geçmesine rağmen en somut örneklerden biri olup kalmıştır.