Yerel bir köydeki av macerasını kaydetmek isteyen arazi sahipleri, ürkütücü bir karede, soluk renklere haiz bir kız çocuğunu görüntülediler. Görüntü, köy yetkilileri ve araştırmacılar tarafınca inceleme altına alındı.


Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletindeki kırlık bir alana yerleştirilen kameraya takılan görüntüler, bu kez yalnız internet dünyasının değil bölge yetkililerinin de gündemine oturdu.

Ormanlık araziye kamera yerleştiren köy halkı, koyuldukları av macerasını ölümsüzleştirmek istiyorlardı. Her şeyden önce, bölgenin yerel halkı için kullanılabilir bir yol olup olmadığını öğrenmek istemişlerdi. Çektikleri karelerden birine ilişen görüntü ise önce onları ve sonrasında tüm bölge halkını hayrete düşürdü.

Vakanın ardından bölge şerifi George Bell “Tüm yaşamım boyunca burada yaşamıştım ve ormanda dolaşan bir hayalete dair hiçbir şey duymadım” açıklamasında bulundu.

Yerel efsaneye bakılırsa, fotoğrafta görüntülenen kızla aynı yaşlarındaki başka bir minik kız, bir zamanlar kasaba üzerinden geçen tren raylarında oynarken kaza sonucu hayatını kaybetmişti. Paranormal vaka şüphesi ile bölgeye giden araştırmacı Tania Woodward, söz konusu kasabada daha önce benzeri paranormal aktivitelerin meydana geldiği sonucuna ulaştı fakat, kayıt altına alınan bu görüntü söylentileri doğrular nitelikteydi ve bölge şerifinin sözlerini yalanlıyordu.

Greenwich’te bir kayak merkezi işletmecisi olan Chic Wilson ise görüntüdeki küçük kızı ölen torununa benzettiğini söyleyere CNN’e şu açıklamaları yaptı: “Ölümden sonra yaşamın kanıtı olması muhteşem olur, lakin maalesef bu fotoğraftan herhangi bir kanıt elde edemiyoruz.”

Küçük kızın kimliği hakkında araştırmalar devam ediyor.