Her gün işimize veya okulumuza gidip akşam sıcak evimize dönüyoruz. Ay sonu yapılması gereken ödemeler, özel hayatlarımızdaki problemler, yeni bir telefon bir araba yahut bir gezi gibi dünyevi arzularımız… peki dünya sadece bu kadar mı?

Hiç düşündünüz mü Ya bu düzen bir anda son bulursa o zaman ne yaparsınız ? Bir hayatta kalma mücadelesine ne kadar hazırsınız? Evinizin güvenli olmadığını anladığınız da nereye gidebilirsiniz? Ya yiyecek ve ulaşımdan ne haber?

ybzedhra5h4

6 küsür milyar nüfusu ile dünya artık insanlığın yükünü kaldıramayacak bir halde, kaynaklar hızla tükeniyor bilimin anlattıkları insanlığı yöneten devletleri kuklası haline getiren küresel sermayeyi, savaşı ve barışı kontrol eden yapılanmaların da dikkatinden kaçmış değil elbette, bu yüzden nüfusun azaltılmasına ve yeni bir dünya düzeni kurulmasına dair yapılmış ince planlar gün geçtikçe daha da yaklaşıyor ve zaman biz sıradan insanların aleyhine işliyor Olası bir kıyamet için 2022 yılına kadar gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel 4 sebebi sıralayalım ve ardından bu sorulara bir yanıt arayalım…

Küresel Elektrik Kesintisi

maxresdefaultAmerika’nın haarp silahını duymayanınız yoktur. Silahın en önemli özelliklerin den bir tanesi küresel çapta bir elektrik kesintisine yol açabilmesidir aynı şekilde bir başka olasılıkta güneşteki patlamalar, patlamaların elektriksel enerjiyi emdiği biliniyor ve güneş önümüzdeki yıllarda gözlem tarihinin en aktif dönemine girecek bununla alakalı sistemlerin çökme olasılığının yazılıp anlatıldığı bir çok makaleye ulaşabilirsiniz. Eski çağlarda da elektrik yoktu ne olmuş diyorsanız Dünyada elektriğim keşfinden önceki en kalabalık nüfus 850 milyondu ve o dönemin insanları günümüz internet çağı insanlarına göre son derece kısıtlı bir bakış açısına sahipti. Yine aynı şekil de dünyada nüfusun doyurulup temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için bugünkü gibi dev fabrikalara ve tesislere ihtiyaç yoktu.  Dünyadan elektrik enerjisinin tamamen kaybolması demek üretimin durması, açlığın baş göstermesi, hastanelerin işlevsizleşmesi, devlet kurumlarının işlerini yapamaz hale gelerek büyük bir kaos ortamının hızla yayılması anlamına gelir.

D.A.R.P.A.’nın Kaçak Robotları

Üzerinde yapay zekanın ışığının parladığı kurum darpa yani Defansif İleri Araştırma Projeleri Ajansı), ordu tarafından kullanılmak üzere, yeni teknolojiler üretmekle sorumlu ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı bir ajanstır. Yıllık bütçesi bilinmemekle birlikte bir çok ülkenin genel bütçesinden daha büyük olduğu da su götürmez bir gerçektir.

ls3-climbinghill

Soğuk savaş döneminde Rusya’nın Sputnik füzesini uzaya göndermesinin ardından 1958’de ARPA adıyla kurulmuştur. DARPA bugünkü İnternetin geliştirilmesinden sorumluydu ve Unix ile TCP/IP’yi de içeren birçok geliştirme projesini finanse etti. Darpa’nın yapay zeka ile çalışan askeri saldırı robotları ilk olarak 2009 yılında Irak’ta kullanıldın ancak kendi kararlarını verebilen bu savaş makinası kapatılmak istendiğinde operatörünü öldürünce proje askıya alındı. Darpa’nın Aldebaran firması ile ortak olarak geliştirdiği 35 cm boyundaki 7 tane humanoid robotu 2015 senesi mayıs ayında açık alanda test edildiği esnada kanalizasyonu kullanarak kaçtılar. Robotlar’ın başlıca özellikleri her han gibi bir wifi ağına şifre gereksinimi olmaksızın bağlanabilmeleri, internetteki alet yapımı adresler haritalar gibi bilgileri hızlı şekilde alıp işleyebilmeleri, solar enerji ile şarj olmaları, ve su geçirmez oluşları. Humanoidlerin firarının hemen ardından mahkeme konuya yayın yasağı getirdi.

Darpa ise özel bir ekip kurarak robotları aramaya başladı kanalizasyonlarda yapılan detaylı incelemelerin ardından robotların gpslerini devre dışı bırakarak ormanlık alana kaçtığı saptandı. Ormanlık alanda yoğunlaşan aramalarda zaman zaman hümanoidlerin izlerine rastlansada henüz hiç birisi yakalanamadı, robotların amacı hakkında bir bilgi yok. Ancak Darpa tesislerin de de aktif vaziyette aynı tür robotlardan 10.000 tane kadar olduğunu Aldebaran firması açıkladı. Tokyo merkezli firmanın yaptığı sansasyonel açıklamalardan sonra Darpa firmayla 2020 yılına kadar olan sözleşmesini tek taraflı olarak fesih etti.

VTOLX-PlanePhase2ConceptImage1

Bilişim uzmanlarının ateşli şekilde eleştirdiği kurumun marifetleri humanoidlerle de sınırlı değil günümüzde Afganistan da Amerikan ordusunca Taliban’a karşı kullanılan yüksek teknoloji ürünü silahlı insansız hava araçları da yine Darpa menşeli. Fakat Darpa’nın en ürkütücü projesi bu değil.

Kurum 2008 yılında tüm ülkenin güvenliğini kontrol edecek bir yapay zeka üzerinde çalışmaya başladı uzmanların hakkında sayısız eleştiri makalesi yazdığı program eğer kontrolden çıkarak yahut internet erişimi ile kendisini bir yere kopyalayarak sistemleri ele geçirirse elindeki dijital şekilde yönetilen kimyasal ve balistik füzelerle neler yapabileceğini hayal etmek pekte zor değil.

Uzaylı İstilası

310837Dünya dışı zeki yaşam devletlerce her ne kadar örtbas edilmeye çalışılsa da gerek tarihi uygarlıklarda ki arkeolojik kanıtlar gerekse günümüzde yaşanan olaylarla, insanlara takılan implantlar, yüksek düzeydeki bilim adamları ve askeri yetkililerin açıklamaları ile artık herkesin malumu olmuştur.  Dünya dışı zeki yaşam formları yani uzaylılarda kendi içlerinde Raptilyanlar, Anunakiler, Siriuslular, Alderbaranlılar ve Griler gibi yaşadıkları sistemlere ve biyolojik özelliklerine göre bir çok ırka ayrılıyor. Ancak bunlardan en tehlikeli olanları griler olarak adlandırılan tür.
Çünkü bunlar aynı bizim koyunları ve sığırları besin kaynağı olarak gördüğümüz gibi insanları besin kaynağı olarak görüyorlar, dünya çapında resmi kayıtlarda 168.000 kadar aydınlatılamamış kaçırılma vakasının sorumlusunun griler olduğuna dair şüphe götürmez deliller mevcuttur.120336

Bazı eski Nasa çalışanları, 51. Bölgede bir zamanlar görev yapmış bilim adamları ve ufo teorisyenleri diğer uzaylı ırklarından aldıkları bilgilere dayanarak artık yüksek sesle grilerin geldiği sistemde besin kaynakları tükenmek üzere ve çok yakında dünyayı besin kaynağı haline getirmek için işgal etmeye hazırlandıklarını söylüyorlar.

Yapay Zombi Virüsü

DARPA-HI-MEMS-021Meşhur İlluminati oyun kartlarınıhepiniz duymuşsunuzdur. 1994 yılında Steve Jackson Games firması tarafından piyasaya sunulan bu kartlar aslında oyundan çok birer senaryo kıyametidir. Japonya’daki Nükleer felaket, tsunami,  ikiz kuleler saldırıları, emlak krizi, Clinton ve Obama’nın başkan olmaları hep bu kartlarda yıllar öncesinden haber verilmekteydi. Bir çok kriptolog kartların belli bir düzenle belirli tarihlerde gerçekleştiğini keşfetmiş ancak hangi kartta ki olayın  hangi tarihte gerçekleşeceği henüz çözülememiştir.
zombies-001
İlluminati oyun kartlarından en korkutucu olanlarından bir tanesi ise nüfusu azaltmak ve yeni bir dünya düzeni oluşturmak için insanlığa yapay bir zombi virüsünün bulaştırılmasıdır. Böyle bir şey imkansız dediğinizi duyar gibiyim ancak bilim adamları ve komplo teorisyenleri, hatta olayı bir adım ileriye taşıyacak olursak illuminatinin gizli labaratuarların da çalışmış ve tehdit altında ki doktorlar tam aksini söylüyor.1693376-how-the-walking-dead-brings-new-life-to-zombies---without-cgi-rotator

Bilim küçük silikon bir çipi bir virüse baglayarak, ilk nano-cyborg’u yaratalı 15 seneyi geçti.  Buldukları ilk şey de, cyborglarin bünyelerinde bulunduğu canlı öldükten aylar sonra bile yasamaya devam ettikleri oldu.
Araştırmaların ilk aşamaların da bile nano teknoloji ile uğraşan bilim adamlarının bir zombiyi yaratmaya ne kadar yaklaştıklarına bakin. Yaptıkları işi yani dünyanın sonunu hazırlamayı iyi biliyor olmalılar.

c74ef71074eaa8ff7c2aac242faf8fc6-d5o5jrbDünya sağlık örgütü 2017 senesinde beyninize girip hasarlı nöron bağlantılarını yeniden kurabilecek nanobotları insanlar üzerinde denemeye başlayacaklarını açıkladılar. Nanobotlar zihninizdeki kopuk bağları birleştirirken ne ters gidebilir ki?

Çok yakın bir gelecekte beyninizde nanobotlar olacağını garanti edebiliriz. Bunlar siz öldükten sonra da çalismaya devam edecektir. Yani beyninizdeki çürüyen hücrelerin yerini alıp sizin kaslarınızı ve eklemlerinizi kontrol edebilirler ve bunu tüm vücudunuz çürüyene dek yapabilirler.
Nanobotlar kendilerini çoğaltabilecek şekilde programlanmakta ve hücreleri taklit edebilmektedirler yinede  vücudun sahibinin ölümü eninde sonunda onun da ölümü olacak demektir. Kendi varlıklarını sürdürebilmek için kendini yeni bir bedene aktarmak isteyecektir.

635991641108039150-The-Walking-Dead-1

Bu yüzden nanobot zombisi sağlıklı bir kurban bulup ısırmak isteyecek ve kan yoluyla aktarılan nanobot yeni yuvasında düzeni tekrar ele geçirmek için çalışmalarına başlayabilecektir. Yeni kurbanına geçen nanobot bu canlının korteksini devre dışı bırakıp beyin kökü ile birlikte kontrolü ele alabilecektir. Böylece dünya sürekli genişleyen beyinsiz insanlar ordusu ile dolacaktır. Ayrıca benlik duygusunu kaybetmiş bir zihin iç güdüleri ile hareket ederken kendi cinslerini de besin kaynağı olarak görecektir.

Böyle bir nanobot salgınının bildiğimiz her şeyin sonu olacağı aşikar

Ne yapılmalı?

Şu ana kadar dinledikleriniz size halen çok uzak geliyorsa şunu unutmayın ki 1341 yılında başlayıp 4 sene süren ve Avrupa nüfusunun 3 te 2 sini yok eden veba salgınınada o dönem de sıcak şömineleri başında oturan insanlara çok uzak geliyordu. Az önce bahsettiğimiz olaylardan birinin vukuu bulması tahmin dahi edemeyeceğiniz kadar yakın ve hangi senaryo gerçekleşirse gerçekleşsin hayatta kalmak için yapmanız gerekenler değişmeyecektir.

Bear-Grylls-Survival-Series-Ultimate-Kit_fulljpg

Herşeyden önce kendinize küçük bir kıyamet kumbarası oluşturup herşeye rahatça erişiminiz varken böyle bir kaos durumunda ihtiyacınız olacak şeyleri satın alın.

ebd1706a23f14c74ffe37585c5ed91c1Öncelikle kendinize bir hayatı idame kiti edinin doğada avlanma ve tuzak kurma konularında birkaç eğitici video izleyin ve doğadaki bitkileri tanıtan, nasıl barınak yapıp su temin edeceğinizi anlatan bir kitap edinin. Yürüyerek ulaşabileceğiniz ormanlık bir bölgeye Pirinç, Makarna, Un, Konserve gibi  kolay bozulmayacak gıdalar ve alet edevat gömün. Yaşadığınız yerin çevresin iyi analiz edin kendinize o çevre için kaçış yollarınızı araç bulabileceğiniz yerleri ve ikmal yapabileceğiniz noktaları işaretlediğiniz bir harita oluşturun. Elektirik olmayacağı için benzin istasyonlarındaki pompalar çalışmayacaktır bunun için pille çalışan bir yakıt aktarma pompası edinin.

7b1555e0309c691d97d474d210cc1f21Diyelimki beklenen senaryolardan bir tanesi gerçekleşmeye başladı. İlk anda kurtulanlardan biriyseniz artık yapmanız gereken çok iş var. Soğuk kanlı olun öncelikle büyük şehirlerden uzaklaşın ve unutmayın hayatta kalma iç güdüsü ile kaos ortamında en büyük tehlikeyi insanlar oluştururlar. Çantanızı fazla ağırlaştırmamak kaydı ile hazırlayıp daha önceden belirlediğiniz erzak ve malzemelerinizin bulunduğu ikmal noktasına kalabalıklara fazla yaklaşmadan  hareket edin.

Dışarısı güvenli değil artık. Hele de tek başına olan biri için. Belki seyahat ederken hızlı hareket etmenizi sağlayacaktır yalnız olmak, fakat bir tehlike anında, beklemediğiniz beklemediğiniz bir olayla  karşılaşmanız halinde hayatta kalma ihtimaliniz oldukça düşük. Bu yüzden de bir grupla seyahat etmek en mantıklı seçim. Arkanızı koruyacak insanlar bulmalısınız.

Kült TV 
“araştıran insanlar topluluğu”
www.youtube.com/kulttv
www.facebook.com/kultkanal | www.twitter.com/kult__tv

Fakat bu grubu özenle seçmek çok önemli. Çünkü işlevsiz bir grupla hayatta kalma olasılığınız kendi başınıza hayatta kalma olasılığınızla kıyaslanamaz bile. Biraz ideal grubun özelliklerinden bahsedelim.
3aa7292f8ff1ca4cc864492dcb2de054Bir post-apokaliptik ortamda yanınızda en son isteyeceğiniz şey bir çocuktur. Ergenliğini doldurmamış tüm insan çeşitlerinden uzak durun. Bir çocuğun düşüncesiz hareketleri sizi zor durumda bırakabileceği gibi, bir ergenin sonu gelmez yakınmaları ve çok bilmiş tavırları önce kendisinin, sonra grubun ve son olarak da sizin ölümünüze sebep olabilir.

Yaşlılar da tıpkı çocuklar gibi sizi yavaşlatmaktan başka bir işe yaramayacaklardır. Yolun ortasında bozulabilirler, kendilerini savunmada yetersiz kalabilirler ve muhtemelen vicdanlarını kontrol edemeyeceklerdir. Yaşlı sayısı fazla olan gruplardan uzak durun.

0e328161f8a6cc3c638209e6f8e8cf6b
Bu iki kriterin görmezden gelinebileceği, veya faydalı olabileceği tek bir durum var. Eğer grubunuzda çocuk veya yaşlı insan bulunuyorsa onları yem olarak kullanarak bir tehlike anında hayatta kalabilirsiniz.

Fazla kalabalık gruplarda bulunmaktan kaçının. En fazla 4 kişilik, güvenebileceğiniz insanlardan oluşan bir grupla birlikte yolculuk yapın. Güvenmediğiniz biriyle yolculuk yapmak, grubunuzda zombi virüsü barındıran birini bulundurmakla aynıdır. Ayrıca Kalabalık grupların kontrolü zordur, hareket zorluğu yaşanır ve fikir ayrılıklarının olması kaçınılmazdır. Üç kişilik bir grupta yaşanabilecek farklılıklarda uzlaşma olasılığı 8-10 kişilik bir grubun tartışmasının uzlaşmayla sonuçlanma olasılığından çok daha fazladır. Kalabalık gruplarda kutuplaşmalar yaşanmasıda kaçınılmazdır. İnsanoğlu tamahkardır.

Katıldığınız grubun aile olmamasına özen gösterin. Evet siz ailenizi kaybettiniz muhtemelen ve aile sıcaklığını arıyorsunuz. Çok mantıklı. Ama bir aile içine girmek pek mantıklı değil.

TLSIZBir aile eğer hala bir aradaysa dünyanın artık değiştiğini kabullenemeyebilir ve kolayca mantıksız hareketlerde bulunabilir. Ortama alışamamış aile bireylerinin birbirlerine karşı olan kaprisleri sizi ve grubunuzu tehlikeye atabilir. Söz konusu aile olunca insanlar koruma dürtüsüyle yanlış kararlar almaya yatkın olurlar ve yeni dünyada bu tür insanlara ihtiyacınız yok.
Şahsım adına ben de birkaç arkadaşımla birlikte böyle bir durum için uzun süren bir hazırlık yaptık. Uzun süre yetecek kadar yiyecek, ilaç ve mühimmat stoğumuz barınacak güvenli bir yerimiz elektirik sağlayacak solar enerji panellerimiz mevcut.

5454

Bir telsize ulaşabilirseniz acil durum kıyamet frekansımız halk bandı FM 17 den bana ulaşabilirsiniz eğer işlevleriniz ekibimize uygunsa ve yeterince şanslıysanız ekibimize katılabilirsiniz. Ayrıca şu anda ekranda gördüğünüz işarette bizim işaretimizdir böyle bir ortamda etrafta bu işareti görürseniz anlayınki ben ve ekibim çok yakınlarda bir yerdeyiz.

2 YORUM

    • Bence 2012 flimi gibi boş bir konu daha. Allah’ını seven inanmasın. Araştırmasın. Kıyametin kopacağı kesin saati tarihi insan belirleyemez. Bırakın bu konuları Allah aşkına. Kafaya bile takmayın böyle konuları.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.