Barınma ve ısınmanın yanında insanlığın belki de en önemli gereksinimi yemek yemektir. Tabi her şeyi abartan insanlık bunu da abartmayı ihmal etmemiş. Bay yemek yemek Michel Lotito bunlardan biri. Bay Lotito 1950′ yılında dünyaya geldi ve doğuştan bir “yeteneği” vardı bu yetenek ise önüne gelen her şeyi ayırt etmeden yemesi. Bizim midelerimiz midemize inen her şeyi haliyle sindiremiyor fakat durum Michel Lotito için biraz farklı onun sindirim sistemi bizimkinden çok daha farklı herhangi bir insanın sindirim sistemine göre onun sindirim sistemi çok aktif çalışıyor ve midesine inen her şey dakikalar içinde sindiriliyor bunlara örnek vermek gerekirse eğer; : cam, demir, metal, tahta, yün, plastik,üçlü koltuk,araba,uçak,matkap… Aklınıza ne gelirse!

Bay Lotito siparişini beklerken; bir buçuk uçak.

Çocuk yaşlarda her şeyi yemek merakı nereden geldi tam bir bilgi yok fakat Michel Lotito çocuk yaşlarda her şeyi yemesi ile ünlendi ve bölgesel bir ünlü haline geldi onun bu merakını duyanlar yemesi için bir şeyler mutlaka ikram ediyorlardı. Öyle ki Michel Lotito zehirli besin olmayan ama ona göre besin olan şeyleri bile ayırt etmeden yiyordu. Bir oturuşta bir kilo metali katır kutur yiyen Michel bunların yanında mineral yağı ve bol bol su içmeyi ihmal de etmiyordu. Bu besin olmayan şeyleri yeme alışkanlığından sonra artık normal insan besinleri ona garip gelmeye başlamış hatta öyle ki kendisi haşlanmış yumurta sebebiyle rahatsızlanmış günün birinde. 2007 yılında hayatını kaybeden Lotito’nun kariyeri ise mükemmel! Lotito yaklaşık 40 yıllık kariyerine 18 bisiklet, 15 alışveriş arabası, 7 televizyon, 6 avize, 2 yatak, 1 kayak takımı, 1 tabut, 1 bilgisayar, 1 de araba sığdırdı. Bir uçağı ise 2 yılda yemiş Bay Lotito.

Efsane adam Lotito 1981 yılında ünlendiği sıralarda bıçaklı bir saldırıya uğramış fakat metallerin efendisi Lotito  ciddi bıçak darbeleri almasına rağmen 2-3 hafta içinde kendisine gelmiş, ilk iş olarak da bir robotun tamamını yiyerek şovlarına devam etmiş. 2007 yılında tabutu dahil yiyen adam maalesef aynı şeyi ölüme yapamamış ve hayata gözlerini kapatmış, kendisi metal yediğinden değil tamamen doğal sebeplerden ötürü hayatını kaybetmiş.