Siyam ikizi Chang ve Eng Bunker kardeşler yaratılışı itibariyle ve hikayeleriyle birçok ilginç olaya konu olmuş siyam ikizleridir. Günümüzden yıllar önce 1811 yılında doğan ikizler eski adıyla Siyam şimdi ki adıyla Tayland’da dünyaya geldiler. İkizler göğsünün alt kısmından bir etle birbirine yapışık ve karaciğerleri birleşik olarak dünyaya gelmişlerdir. Yıllar önce bu tür olaylar toplum nezdinde lanetler ile eş değer tutuluyordu hatta öyle ki dönemin Siyam Kralı ikizlerin tehlike teşkil ettiği ve halkın üzerine lanet yağdıracağına inanmıştır, bu yüzden kral ikizler için ölüm fermanı çıkarmıştır.

İkizler en başta zorlansa da zamanla alıştılar beraber zıplamayı,yüzmeyi,koşmayı dahil öğrendiler. İkizler birbirine sadece vücut olarak değil her anlamda bağlıydı, şuan ki teknoloji ve tıbbi bilgi birikimi ile ikizler çok rahat ayrılırdı fakat onların bunu isteyeceği meçhul. Fakat ikizlerin arası kısa zamanda açıldı, tabii ki mental anlamda değil kardeşler birbirine bağlıydı fakat aralarında ki vücut bağı hareketlerinden ötürü 10 santimden 15 santime çıkmıştı. İkizler babalarını erken yaşta kaybettiler ve evin geçimi artık onlara aitti onlarda ördek yumurtası satarak hayatlarını kazanıyorlardı bir gün İngiliz bir tüccar olan Robert Hunter ikizleri keşfetti ve annelerinden 3000 dolar karşılığında gösteriler için satın aldı. İkizlerle de 21 yaşlarına kadar sözleşme imzalamıştı ikizler olay sırasında henüz 16 yaşındaydı.

İkizler için bu gösteri hayatının pek de iyi gittiği söylenemez. İngiltere başta olmak üzere Amerika’da da çokça gösteri sergilediler insanlar onların nasıl yürüdüğünü, nefes aldığını, konuştuğunu en ince detayına kadar merak ediyordu. İkizler meraklı seyirciler tarafından iyi karşılanıyordu ve saygı duyuyorlardı. Gösteriler hızla gelip geçerken ikizlerin sabrı da aynı oranda gelip geçiyordu çünkü menajerleri Robert Hunter onlara gereken saygıyı göstermiyordu kendisinden devamlı düşük görüyordu öyle ki gemi ile seyahat etmeleri gereken bir gösteride kendisine birinci sınıf bilet almış ikizlere ise tayfa ve mürettebatın kaldığı yerden bilet almıştı ikizlerin belki de en çok sinirlendiği konu buydu. 21 yaşına gelen ikizler menajerlerinden sonunda ayrıldılar. Bundan daha sonra ise 7 yıl kadar kendi başlarına gösteri hayatlarına devam etmişlerdir daha sonrasında ise ikizler iki kız kardeşler dünya evine girmişlerdir. Chang ve Eng kardeşlerin hayatları boyunca toplamda 31 çocuğu olmuş gösterileri bırakan kardeşler hayatları zorlaştıktan sonra gösteri hayatlarına devam etmişlerdir. Evlendikten sonra kız kardeşlerin arası bozuldu ve evleri ayırma kararı aldılar bu olaydan sonra kardeşlerinde arası bozuldu Chang’in alkol Eng’in ise kumar alışkanlığı onları kavga haline getirdi. Dünyaya siyam ikizi kavramını kazandıran ikizlerden Chang 1874’te bir gece yarısı ölmüştür sabah kalkan Eng kardeşini ölü gördükten sorna doktoru aramıştır ve doktor onları ayırma kararı almıştır fakat Eng kabul etmedi ve 3 saat içinde kendisi de öldü. Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü siyam ikizleri olan Chang ve Eng, dünyaya tıpkı geldikleri gibi birlikte veda ettiler.