antik mısır tanrısı ra

Dünyanın en büyük bilgi kaynağı şüphe götürmez şekilde Vatikan’ın kütüphanesidir.  Bu yazımızda çok az kişinin bildiği hatta sır gibi korunan bir olaydan bahsedeceğiz. 

1988 Yılında araştırmacı piskopos Alessio Bappiste arşivlerde;

Antik Mısır Rahiplerinin Güneş Tanrısı RA ile iletişim kurmak için yaptıkları ayininin detaylı tarifini bulmuş, bunun üzerine nüfusunu kullanarak papa 2. Paulus ile bir görüşme ayarlamış ve yanına birkaç uzman alarak mısıra bir keşif gezisine çıkması için gerekli izinleri almıştır.

Kısa bir Hazırlığın ardından yola koyulan Psikopos ve ekibi mısıra ulaştıktan sonra Kahire Üniversitesinden yerel yetkililer ile iletişime geçerek bilgi toplamaya başlamışlardır. Ellerindeki bilgilere göre Ayinler Heliopoliste Bulunan kutsal RA tapınağında özel bir sunakta gerçekleştiriliyordu. Ancak şu ana kadar bu sunak keşif edilememişti.

Tapınakta araştırma yapmak üzere mısır hükümetinden izin alındı daha sonra Kahire üniversitesinden bazı uzmanlar da ekibe dahil edilerek tapınak araştırılmaya başlandı. Yürütülen hummalı çalışmalar sonucunda daha önce keşfedilmemiş gizli ayin odasını keşfettiler. Odanın kapısında hiyeroglif harflerle RA’nın yolculuğu hakkında bilgiler yer alıyordu. Yazının tercümesi şu şekildedir;

Ra, her gece Duat’a geçmek için; bir saltanat kayığı ile yolculuğa çıkar Sabahları, Atet; öğleden sonraları da, Sektet ona eşlik eder. Maat, kaos antitezi; kayığın gideceği yolu belirler. Ay’ın sembolü Thoth eşlik eder; Horus’un yanında geceleri beklerdi.

Bir çok diğer tanrı, bu kayıkla beraber RA’ya eşlik etmiştir. Mehen’in yardımcılığında. sen Mehen’i bilirmisin? Onun gözleri ateş pençeleri çeliktir. Mehen’in işi; kayığı karanlık canavarlardan korumaktır.

Sunak odasının içerisinde Altından ve değerli taşlardan oluşan ayinlerde kullanılan bazı  parçalar buldular. Bunlar bugün mısır müzesin de sergilenmektedir.

antik mısır tanrısı ra

Piskopos Alessio vatikana gelişmeleri bildiren bir mektup yazarak Antik ayini gerçekleştirmek için izin istedi. Oldukça uzun bir süre geçtikten sonra Vatikanda’ki diğer piskoposlar ve papa 2. Paulus duruma şüpheli yaklaşıyordu. Bu yüzden ayinin kayda alınması koşuluyla izin verdiler.

Ayin ritüeli hakkında çok az bilgi mevcuttur bu bilgiler kısaca şöyledir.

 • Sunak odasında üzeri güneş tanrısı RA nın sembolleriyle işli taştan iki halka bulunur.
 • Bu halkaların yanlarındaki duvarlara üzerine ne yazıldığını bilmediğimiz iletken bakır levhalar asılır.
 • Ayini gerçekleştirecek olan rahip kel başına iletken altın veya bakır başlık giyerek bu çemberlerden bir tanesinin ortasında durur. ( Antik mısırda Rahiplerin saç uzatmasının yasak olmasının sebebi iletken başlıkları kullanmak olduğu düşünülmektedir.
 • Tapınakta bulunan Bir başka hiyerogrif yazısında RA’nın saçı olan rahiplerle görüşmeyeceği bildirilmektedir.

Konumuza dönecek olursak gerekli hazırlıklarından ardında piskopos ayine başlar ve RA’nın diğer çembere geldiğini ve onunla konuştuğunu iddia eder.

İşin garip yanı ayine ait ses kayıtları da son derece çarpıcıdır. Şimdi orijinal ses kayıtlarını sizlere sunuyorum.

(Not: Bu ses kaydı çok saygın şirketlerce incelenmiş ve üzerinde hiçbir montaj olmadığı, seslerin orijinal nitelikte olduğu belirtilmiştir. Sesteki dijital tınının sebebi ise kayıttaki yer alan frekansların bizim duyabileceğimiz düzeye çıkarılmasından kaynaklanmaktadır.)

(Devam etmek için diğer sayfaya geçiniz!)

31 YORUM

 1. İlk davet ritueli hakında bilgi yok ama tuhaf bir ses kaydı var; varlık orada zuhur etmiş ve konuşmuşcasına… Daha sonra deniyor ki 90’li yıllardan beri piyasada olan 4 ciltlik Ra Bilgilerini yazanlar (Ra Materiel : Elkins – Rueckert – Mccarty ) aynı şekilde çağırmışlardır Ra’yı. İyi de onlar bir medyum kullanıyorlar, medyum transa giriyor ve kendi sesiyle konuşuyor, kitaplarında uzun, uzun bu detaylar anlatılır. Bence orada açıklamaya muhtaç bir detay var.

 2. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.ra 6.boyut gelişmişlik seviyesinde aldebaran güneş sisteminde bulunuyor.bizler samanyolu güneş sisteminde yaşıyoruz.3.boyut gelişmişlik seviyesindeyiz.4.boyuta sizce ne zaman geçeriz.belki o zaman…?

 3. lan zaten o dili çevirebilseler ki çevirmişlerdir insan bilinci kaldıramıyacak şekilde yüksek ve agır bi bilgilir bizim kendi bilinç ve şuurumuzu yükseltip anca erişebiliriz bu şekilde edinirsek eğer , kafayı yakabilme durumları olabilir 😀

 4. Sn hocam…güneş tanrısı ra nin sesi nin kaydedilmiş olması büyük başarıdır.bugünkü imkanlarla kayıt yapılsa nasıl öolurdu.sonradan ayını tekrarlayan olmadı mi?. Benim merak ettiğim mısır tanrilarinin kanundaki ler ile bağlantıları var midir?. Yüzleri maskkeli .anunakilerde dünyaya indiklerinde yüzlerinde oluşan yara yüzünden maske takiyorlardi.yada altın tozu ile oksijenin yüz gelmesine engel oluyorlardı.yaşam gezegenleri nibiru .cennetleri aldebaran neş sistemi mi dir.???

 5. Merhaba. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler fakat son kısımda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Yazının başında psikoposun Ra ile 1988 yılında iletişime geçtiğini yazmışsınız. Son kısımda da Don Elkins ve Carla Rueckert’ın psikoposun kardeşinin verdiği bilgileri kullanarak 1990 yılında Ra ile tekrar iletişime geçtiğini söylemişsiniz. Ancak Don Elkins ve Carla Rueckert’ın kendi sitelerinde bu işe 1962 yılında başlayıp 1981 yılında bitirdikleri yazıyor. Yani psikopostan 7 yıl önce Ra ile iletişim kurduklarına göre bu bilgileri psikoposun kardeşinden almış olamazlar. Bir çelişki var gibi göründü bana açıklarsanız sevinirim.

 6. İnsanlık 30000000000 tecrübe puanı toplayabildiği taktirde 4.boyut’a geçmeye hak kazanabileceklermiş. O nedenle çalışmaya, gelişmeye devam arkadaşlar 😀 Tek şeyi okumakla aklınızın muhtaç olduğu doğa üstü, uzay veya mitolojik olay açlığınızı doyurmayın. Her yazılana da inanmayın bir zahmet.

 7. Bu denli soyut bir olaya,nasıl inanmamızı bekliyorsunuz ? Hayret yani.. Pekala bir soru soruyorum,1988 yılında video kamera teknolojisi vardı değil mi ? Evet vardı. Neden orada ses kaydı alan arkadaş videosunu çekmemiş ? Kaldı ki video da olsa fake olma ihtimali çok yükse bu zamanda teknoloji yardımı ile. Kısacası aslı olmayan bir haber gibi geldi bana. Yine de emeğinize sağlık !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.